ارائه خدمات پرینت

نمونه سازی

فروش پرینتر های سه بعدی ارائه خدمات پرینت نمونه سازی

تولید انبوه

فروش پرینتر های سه بعدی ارائه خدمات پرینت تولید انبوه

بیو پرینتر ها یا چاپگر سلولی یا پرینتر زیستی

_بایو پرینتریا چاپگر سلولی چیست با گسترش فناوری پرینتر های 3 بعدی دانشمندان به فکر افتادند که ایا میتوان بافت های زنده بدن را هم مانند پلیمرها چاپ و و کنار هم چیده شوند و عضوی از بدن را تولید کنند .!!!این روش به این صورت است که در ابتدا با ماده هیدروژل اندام مورد نظر را چاپ میکنند و سپس میتوان بین این هیدروژل را با بافت و سلول های زنده پر شده و اینگونه اندام مورد نظر را تولید میکنند . از این تکنولوژی برای درمان بیماران قطع عضو و بیماران سرطانی میتوان استفاده کرد اولین نمونه ساخته شده که با موفقیت همراه بود نمونه یک گوش است .

_نمونه گوش پرینت شده توسط بایو پرینتر

متد لیزر بر اساس روش بیوپراسسینگ در دانشگاه UBC توسعه داده شده است. ساختارهای هیدروژل بر روی پارچه های بیوپلاستی علاوه بر داشتن رزولوشن خوب قادر به پشتیبانی از سلول های زنده با کارایی 95 درصد می باشند. از دیگر نکانی مورد اهمیت در مورد بیو پرینتر ها اهمیت ان در روش های درمان سرطان میباشد.دانشمندان با استفاده از تولید مدل های  بیولوژیکی و قرار دادن سلول های سرطانی در این مدل ها که مدل های واقعی تری است روش های موثرتر و دیدی روشنتر در مورد درمان سرطان پیدا میکنند . این آزمایش که اخیرا در مجله (Advanced Healthcare Materials)منتشر شده است که در باقت هیدروژل سلول های سرطان سرطان سینه را وارد کرده اند و به برسی اثرات ان پرداخت اند امید است که با پیشرفت در این موضوع گام های بزرگی در درمان نقص عضو و بیماری سرطان و ترمیم سوختگی های شدید پوستی برداشته شود.

موارد موفق تولید شده توسط بیو پرینترها

1 .گوش

2 .رگ های خونی

نمونه یک بیوپریتنر

شرکت توان برترپارسیان اولین شرکت دانش بنیان است که در زمینه بیو پرینترها در حال تحقیق و توسعه است و این از افتخارات ماست که به عنوان اولین در این عرصه به فعالیت پرداخته ایم.

پرینتر 3 بعدی و هنر و صنعت

با گسترش علم و فناوری در زمینه پرینتر های 3 بعدی کمک شایانی در زمینه هنر و صنعت شده است .این فناوری با کوتاه کردن زمان انجام فعالیت در طراحی وساخت محصولات هنری و صنعتی توانسته جایگاه جدید و ویژه ای در این صنعت پیدا کند به ویژه که در گذشته در بحث قالبگیری صنعتی زمان و هزینه بسیار برای طراحی و ساخت نمونه اولیه میشد و زمان بسیاری هم طول میکشد ولی با پرینتر های 3 بعدی این امر با هزیته بسیار کمتر انجام میشود و این یک امتیاز برای تولید کنندگان میباشد و حتی به علت کم شدن هزینه تولید محصول باعث کم شدن قیمت تمام شده برای مصرف کننده نیز خواهد شد.از سوی دیگر طراحی و ساخت اشکال پیچیده در گذشته کاری بسیار سخت و در بعضی موارد غیر ممکن بود ولی با کمک پرینتر های 3 بعدی این امر به اسانی قابل اجراست .پرینترهای 3 بعدی با چاپ لایه لایه ای محصول هر طرح پیچیده ای را میتواند بسازد و این نکته هم باعث برطرف شدن مشکل طراحان و سازندگان شده است .

فواید استفاده از پرینترهای 3 بعدی در هند و صنعت

_کوتاه شدن زمان انجام کار

_کم شدن هزینه های تولید (کم شدن هزینه نمونه اولیه برای قالبگیری )

_ساخت قطعات پیچیده

نمونه هایی از کاربردهای پرینتر 3 بعدی در هنر

 • ساخت مجسمه و تندیس (از چهره خود یا هر طرح دیگر)
 • ساخت انواع ظروف با هر طرح پیچیده
 • ساخت امواع لوستر با طرح های پیچیده
 • ساخت وسایل زینتی
 • ساخت انواع قاب های موبایل و کارت ویزیت 3 بعدی و برجسته
 • ساخت کفش . قالب کفش
 • ساخت پایه و نمونه اولیه در صنعت جواهرسازی

تمام اینها نمونه های مصارف پرینتر 3 بعدی در هنر است

نمونه هایی از کاربردهای پرینتر 3 بعدی در صنعت

 • ساخت انواع ماکت های صنعتی
 • ساخت نمونه  اولیه از قطعات برای قالبگیری
 • ساخت قطعات ساده که موردی نیاز میشوند مانند چرخ دنده ها (برای تولید سفارشی و غیر انبوه )
 • ساخت بدنه پهبادها و روبات ها

شرکت توان برتر پارسیان جزو اولین وپیشتاز در صنعت پرینترهای 3 بعدی  وساخت و تولید انواع قطعات و وسایل صنعتی و هنری و سفارشی است و اماده پذیرش انواع سفارشات و خدمات در این زمینه میباشد.